Mennyiség: 50 g
Zsírfázis: 30 %
Emulgeátor: Plantemuls
Ezt a frissítő, feszesítő, keringésjavító arcpakolást nem kell frissen készíteni, ezért kényelmesen és gyorsan bevethető „esemény előtti” csodaszer lehet a női fegyvertárban. Üde, feszes, táplált bőrt eredményez. Ez a mennyiség kb. 10 alkalomra elegendő. Ajándéknak is tökéletes választás.
Hozzávalók:
Zsírfázis | Vízfázis | ||
I. fázis: | II. fázis: | III. fázis | IV. fázis |
4 g mandulaolaj 4 g makadámiadió-olaj 0,1 g cetilalkohol 2 g Plantemuls |
4 g sheavaj 5 g rózsaszín agyag 5 g fehér agyag |
2 g glicerin késhegynyi hialuronsav 20,5 g narancsvirágvíz |
2-4 csepp rózsafa illóolaj 2 g Leucidal |
Elkészítés:
- A hőálló üvegek és a dagasztókarok legyenek egészen tiszták (Lásd Higiénia menüpont). Mivel a pakolást Leucidallal tartósítjuk, mert vastagabb rétegben kenjük fel, mint egy krémet, elengedhetetlen, hogy fokozottan ügyeljünk a higiéniára a készítés során. Tegyünk minden eszközt konyhai papírtörlőre, vagy tiszta, vasalt konyharuhára. Készítsük ki a receptben előírt anyagokat. Készítsünk ki egy kis lábost kevés vízzel a forró vízfürdőnek.
- Az I. fázis alapanyagait mérjük egy főzőpohárba.
- A III. fázisból a glicerint mérjük egy száraz főzőpohárba, majd adjuk hozzá a hialuronsavat és keverjük el csomómentesen, amíg homogén anyagot nem kapunk. Ekkor kis adagokban adjuk hozzá a vízfázis többi részét, és alaposan keverjük el.
- A II. fázis alapanyagait mérjük külön-külön kis üvegtálkákba (agyagokat lehet egyben).
- A két hőálló főzőpoharat a lábosban vízfürdőbe állítva tegyük a tűzhelyre, és addig melegítsük őket, míg a zsírfázis homogén lesz, azaz minden szilárd összetevő teljesen elolvad. Ekkor vegyük le őket a tűzről, de a vízfürdőből még ne vegyük ki a poharakat.
- A zsírfázishoz adjuk hozzá a sheavajat és a kézi mixerrel teljes olvadásig keverjük, majd keverjük el benne az agyagokat is. Ezután vegyük ki a poharakat a vízfürdőből.
- A két fázist most emulgeáljuk oly módon, hogy a vízfázist beleöntjük a zsírfázisba és a kézi mixerünkkel a legmagasabb fokozaton azonnal elkezdjük keverni. Kb. négy percig keverjük az emulziót, míg homogén és hab nélküli lesz. Utána alacsonyabb fokozaton keverjük tovább.
- Ha az emulzió kézmelegre hűlt, egyenként hozzáadjuk és elkeverjük a IV. fázis alapanyagait.
- Az elkészült pakolást tubustégelybe töltjük és feliratozzuk. Mivel Leucidalt használtunk a tartósításhoz, fontos, hogy kívülről ne jusson szennyeződés a krémbe a használat során.
Figyelem:
Pirospozsgás bőrre, rozáceára nem ajánlott, fokozza a pirosodást.
Használata:
- Arclemosóval az esetleges szennyeződéseket eltávolítjuk, majd hideg vízzel lemossuk, illetve hidrolátummal áttöröljük, amíg tiszta nem marad a vattapamacs.
- Az arcpakolást bentről kifelé, lentről felfelé haladva felkenjük az arcra vékony rétegben. Kihagyjuk a szem környékét. Látható ám nem vastag rétegben kenjük. Használhatjuk a nyakra, dekoltázsra is.
- Egy alkalommal max. 5-10 g pakolást kenjünk az arcunkra. 15 percig hatni hagyjuk, majd langyos vízzel és egy vattapamacs segítségéve eltávolítjuk. Puha törülközővel leitatjuk a vizet, és bekenjük bőrtípusunknak megfelelő arckrémmel.
TIPP:
- A mandulaolajat meg lehet felezni pl. argánolajjal, így fokozódik a pakolás hatása.
- A rózsafa illóolaj feszesíti a bőrt, nem ajánlott lecserélni.
- Érett, fáradt bőr esetén a rózsaszín agyagot vörös agyagra lehet cserélni.
Emulgeátor megválasztása:
Ehhez a pakoláshoz használhatunk Pluromatte emulgeátort is. Egy az egyben helyettesíthetjük ezzel a receptben szereplő Plantemulst.