Barion Pixel

Ezen a weboldalon sütiket (cookie) használunk annak érdekében, hogy javíthassuk a felhasználói élményt és jobb szolgáltatást nyújthassunk.

Indigó, bio, por

Kiszerelés
1.600 Ft (1.260 Ft + ÁFA)
Menny.:db

Ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból származó indigópor, az indigó cserje szárított leveleinek őrleménye. Természetes hajfestéshez.
INCI: INDIGOFERA TINCTORIA LEAF POWDER

Elérhetőség: Raktáron
Szerezhető hűségpontok: 16

Leírás

bioAz indigó (Indigofera tinctoria) a hüvelyesek rendjébe, a pillangósvirágzatúak családjába tartozó, trópusi éghajlaton honos cserje. Őshazája India. A leveleiből kinyerhető kék festékanyag miatt évezredek óta termesztik. Bár a kék festékanyagot csak hosszas eljárással lehet kinyerni a levelekből, a natúr, szárított indigópor kiválóan alkalmas a természetes hajfestésre, ezért az utóbbi időben újra reneszánszát éli.

Hennás hajfestésnél indigópor hozzáadásával a vörös árnyalatait – eredeti hajszíntől függően – a barna árnyalataiba tolhatjuk el. A pontos arányt ki kell kísérletezni, de középbarna színhez kiindulópontnak vehetjük a henna és az indigó fele-fele mennyiségét. Az indigó önmagában a nem ősz, pigmentált hajon, illetve hennával előfestett hajon éjfekete színt eredményez. A hennás és indigós hajfestésnek több módja van, minden haj más, és minden természetes indigópor, hennapor más-más, az eredmény sok mindentől függ, érdemes kísérletezni.

Fontos tudni, hogy az indigó csak azt a hajat színezi meg, amely amúgy is pigmentált, az ősz hajat nem. Így ha már őszülő hajat színezünk a henna-indigó keverékkel, akkor az ősz hajak csak vöröses árnyalatúak lesznek, míg a még pigmentált hajak barnák, így egy természetes „melír” hatás alakul ki. Ha ősz hajat szeretnénk egységes barnára festeni, akkor először hennával kell alapozni és egy második lépésben indigó-henna keverékkel is festeni.

Felhasználás: Az indigóport egy üveg tálban annyi meleg vízzel kell kikeverni (általában 300 ml kell 100 g indigóhoz), hogy tejfölsűrűségű masszát kapjunk, majd hagyni kell kihűlni. Ha szükséges, ekkor további vízmennyiséggel lehet lazítani a masszán. Érdemes pár csepp levendula- és eukaliptuszolajat tenni hozzá. Az eukaliptuszolaj a szín rögzítésében segít, a levendula nyugtató hatású. Használhatunk rozmaringolajat is, mely erősíti a hajhagymákat. Az indigó vízmegtartó képessége gyenge, ezért minden indigóhoz javasoljuk a gélképző (pl. Solagum) használatát, hogy a massza ne száradjon ki már a felkenés közben, így elveszítve színezőképességét. 1 g Solagumot keverjünk 100 g indigóporba és csak ezt követően keverjük a vízzel. Ezen kívül minden 100 g indigóporhoz lehet 1 ek. konyhasót feloldani a vízben a bekeveréskor, ezzel sötétíthető, mélyíthető az eredmény.

A hajat hennázás-indigózás előtt – a vegyi festéstől eltérően – meg kell mosni. Mivel az indigónak vízben oldódó a festékanyaga, minden hozzáadott zsír (pl. kókuszolaj, stb.) ront az eredményen. A tejfölsűrűségű masszát egy hajfestő ecsettel, vékony tincsenként kell felvinni a hajra, majd a hajat egy fóliával takarni (folpack, vagy festőkapucni, akár esővédő kapucni, amit drogériákban lehet kapni), ezután pedig rossz törölközőbe csavarni. A hatóidő hajszerkezettől függ. Vékonyszálú hajon akár egy óra alatt is elérhető a végleges szín, de az indigót maximum két óráig érdemes a hajon hagyni. A hatóidő után nagyon alaposan le kell öblíteni a hajról az indigót, higított samponnal megmosni, leöblíteni majd alaposan megtörölni. Ezt követően érdemes átöblíteni citromos/ecetes/citromsavas vízzel, melybe pár csepp illóolajat csepegtettünk. Ettől csillogóbb, erősebb lesz a haj. Ezt követően már nem szabad sima vízzel átöblíteni a hajat.

Amennyiben barnás árnyalat a cél, akkor a hennát szintén készítsük elő a hennánál leírt módon (pihentetés 8 óra hosszat), majd az indigót külön készítsük el az indigónál leírtak szerint, és a két masszát keverjük tetszés szerinti arányban (fele-fele, egyharmad-kétharmad, stb.). Pigmentált hajon ez a keverék biztosan barnás árnyalatot ad, ősz hajon viszont lehet, hogy ez előtt egy hennás alapozás szükséges, ilyenkor tehát a hajat két lépcsőben festjük. Világosabb árnyalatokhoz azonban elég lehet az egyszeri festés a fent leírt módon.

Utófestéshez irányadó mennyiség: kb. 100 g indigó szükséges váll alatt érő hajhoz (tövek alapos befestése és a többi haj átfésülése).

Fontos! Vegyi festékkel festett haj hennás-indigós festése előtt legalább három hónap szünetet kell tartani, mert a két anyag találkozása roncsolja a hajat!

A mi indigónk az indigócserje szárított leveleinek őrleménye, ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból származik, semmiféle adalékanyagot nem tartalmaz!

SZAPPANÖNTŐK FIGYELMÉBE: A NATÚR INDIGÓPOR NEM SZÍNEZI KÉKRE A SZAPPANT (sem).

A természetes hajfestésről átfogó cikket olvashat a Háttérismeretek részben, valamint részletes hajfesték receptet a Receptek részben.

INCI: Indigofera tinctoria leaf powder

Külsőleg! Kozmetikai alapanyag.

Vélemények

5.00
5 értékelés
(5)
(0)
(0)
(0)
(0)
Írja meg véleményét!
2024. 04. 16. -
1/3 rész hennával keverem a sötétbarna eredményért. Szeretem, maradok a természetes hajfestésnél.:)
2024. 04. 04. -
Igazolt vásárlás
Évekkel ezelőtt használtam előre kevert henna és indigó alapú festéket, most saját keverésben használtam. Fantasztikus a hatás, sikerült szép barna árnyalatot elérni. Köszönöm!
2024. 03. 06. -
Évek óta használom, 10%-ban a henna mellé keverve, így sötétebb árnyalatot érek el vele. Szuper termék a hennával együtt, nagyon szeretem! :)
2024. 02. 21. -
Igazolt vásárlás
A hennával együtt használom, mindig sikerül a festés. Szeretem, hogy nagyon finomra őrölt, krémesre lehet keverni, akárcsak a hennát. Nálam csillagos ötös.
2024. 02. 20. -
Igazolt vásárlás
Évek óta használom, megbízhatóan festi a feketét. Szuper, hogy ennyire akciós, be is tankolok belőle. ;-)