Leírás
Kozmetikai csillámpigment - Akvamarin. Ez az élénk, türkizkék színű pigment a napfénytől csillogó tengervizet juttatta eszünkbe. Ajkakra szánt készítményeken kívül bármely kozmetikumban használható ásványi pigment.
INCI: CI77891, Mica, CI77288, CI77007
Prémium minőségű, európai gyártású, bevizsgált, károsanyag-mentes kozmetikai csillámpigment, mely megfelel a kozmetikumokra vonatkozó 1223/2009/EK rendeletnek. Elsősorban dekorkozmetikai készítményekbe (szemhéjfestékek), szappanok színezésére illetve azok külső díszítéséhez ajánljuk. A színe nem fakul. A szappanmasszában nem marad csillámos, csak egy enyhe selymes fényt ad a szappannak, és nem ereszti a színét. A különböző színű pigmentjeink egymással keverhetők. Óvatosan adagoljuk őket, kiadósak! A csillámpigmenteket nem szabad dörzsmozsárban keverni, mert tönkremegy a szerkezetük és elveszítik csillogásukat.
Szappan színezése: a pigmenteket csomómentesre keverjük el egy kis olajban, majd adjuk a szappanmasszához.
Szappan külső díszítése: a kész szappanra ecsettel visszük fel a pigmentet. Szép hatást lehet elérni, ha a szappannyomdával díszített területre visszük fel.
Csomagolás: Praktikus, tégelyes csomagolás a könnyű kezelhetőség érdekében. A műanyag zacskók falára a zacskóban lévő pigment jó része feltapad, nehezen kiszedhető, ezért kis kiszerelésű pigmentjeinket SAN tégelyben szállítjuk, melyet kiürülés után közvetlenül újra lehet hasznosítani. A 100 g-os termék vastag, simítózáras tasakba van csomagolva.
Figyelem! A termék képen látható szine a monitor beállításától függően eltérhet a valóságostól.
Vélemények
A csillámpigment bemutatása
Csillámpigmentjeinket, más néven mica pigmentjeinket egy különleges eljárással természetes micából (csillámpalából) és vegyi úton előállított természetazonos pigmentekből állítják elő.
A természetes csillámdarabkákat titán-dioxiddal, vas-oxidokkal, króm-oxidokkal vagy ultramarinokkal vonják be. A gyártási folyamat során a porokat kemencében 800 °C feletti hőmérsékleten égetik. A bevont csillám lemezkéinek mérete, alakja és vastagsága változó; ez, illetve a bevonat vastagsága határozza meg az árnyalatot. A gyártási folyamat során semmilyen vegyszert nem használnak.
Természetes mica por? A legtöbb forgalmazó „Természetes mica por”-ként nevezi csillámpigmentjeit, de ez a kifejezés félrevezető. Egyrészt a mica por önmagában nem színes, kellenek hozzá a pigmentek is, hogy színezőanyagot kapjunk. Másrészt a mica és pigmentek felhasználásával készült színes por már nem nevezhető természetesnek, hiszen a pigmenteket vegyi úton állítják elő.
Miért nem használunk természetes pigmenteket? Gondoljunk csak a drágakövek, féldrágakövek varázslatos színeire, amelyekből régen fáradságos és hosszadalmas munkával hasonló pigmenteket állítottak elő. A lehetőség ma is fennállna, de egyrészt senki nem fizetné meg ezeknek a pigmenteknek az előállítását a mai tömeges felhasználás világában, másrészt a természetes ásványok olyan mennyiségű szennyezőanyagot és nehézfémet tartalmaznak, melyek jelenléte a kozmetikai termékekben nem kívánatos és a jelenlegi szigorú szabályozás mellett nem is engedélyezett.
Mindezek ellenére a vegyi úton előállított oxidokat és utramarinokat természetazonosnak tekinthetjük, mivel természetüknél fogva kémiailag azonos molekulaszerkezettel rendelkeznek. Az ásványi színezékek a természetben egyébként is kémiai reakciók eredményeként keletkeznek, és ugyanazokat a kiinduló ásványi anyagokat használják kozmetikai minőségű pigmentek előállítására is.